Nieruchomości

Co po wyprowadzce z rodzinnego domu?

0
www.osiedlepoznanskie.com.pl
www.osiedlepoznanskie.com.pl

Kiedy wreszcie młody człowiek ( lub nie taki młody) podejmie decyzje o wyprowadzce od rodziców stanie przed dylematem: kupić swoje mieszkanie? wynająć mieszkanie z kimś? czy może zaszaleć i zacząć realizować swoje marzenie o małym białym domku z ogródkiem i czerwoną dachówką? Możliwości jest tak samo dużo jak wyborów, które można podjąć.

Wynajęcie mieszkania jest fajne gdy jest się na studiach, kiedy bawią niezaplanowane odwiedziny znajomych, szaleństwa do białego rana. Jednak gdy jest się już po studiach, gdy jest praca i brak chęci oglądania rano nieznajomego “kolegi”koleżanki z pokoju obok, takie wyjście jest mało interesujące. Jedyne co może przemawiać za tym pomysłem, to kwestie finansowe, w końcu lepiej zrzucać się na wspólny kąt z kimś niż samemu.

Domek z ogródkiem jest fajnym pomysłem, gdy ma się w zanadrzu życie z kimś, dzieci, psa itd itp. Gdy mamy wystarczająco zasobny portfel, dużą zdolność kredytową, lub prababcie, która akurat zostawiła nam kawałek ziemi na ten mały, biały domek. Druga sprawa jest taka, że budowa domu zajmie nam trochę czasu więc ten moment wyprowadzki z rodzinnego domu też będzie się przedłużać, czasem o miesiąc, czasem o rok.  Może odłóżmy więc to na ustatkowanie się w późniejszym etapie życia?

Zakup mieszkania to kolejne wyjście z tejże jakże trudnej sytuacji. W większości dużych lub mniejszych miast, wisi pełno reklam od deweloperów oferujących nam nasz pierwszy własny kąt. Jedni oferują mieszkania w blokach już wybudowanych, drudzy dopiero :dziury w ziemi:. Wydawać by się mogło, że każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno jeżeli chodzi o wielkość mieszkania, okolicę, cenę jaką chcemy przeznaczyć na zakup. Osoba zajmująca się sprzedażą pomoże nam przebrnąć przez zawiłości związane z finansowaniem mieszkania, notariuszami i wszystkimi planami/ instalacjami o których będziemy musieli zadecydować. Wydaje się wszystko łatwe i przyjemne, wystarczy tylko wybrać, kupić i już można odbierać klucze do własnego M.

A gdy chcemy zobaczyć dużo ofert deweloperów a przy okazji się nie nabiegać to najlepiej wybrać się na targi mieszkań i domów, które organizowane są w każdym dużym mieście  wojewódzkim.

Poznaj ofertę tanich mieszkań która dostępna jest na stronie https://www.osiedlepoznanskie.com.pl/

Dlaczego warto kupować oryginalne części w autoryzowanym serwisie?

Previous article

Dobry stomatolog to skarb

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.