BiznesSzkolenia

Biała lista podatników vat.

0
Biała lista podatników VAT
Źródło: Pixabay.com

Razem z nastaniem roku szkolnego dla dzieci, dla księgowych i przedsiębiorców nastał nowy rejestr podatników VAT. Jak zawsze spowodowało to mnóstwo pytań i wątpliwości.

Ministerstwo Finansów na swojej stronie internetowej opublikowało wyszukiwarkę dzięki której dowiemy się czy nasz kontrahent jest czynnym podatnikiem vat, kiedy został zarejestrowany do tego podatku lub z jakiego powodu został z „vatu” wyrzucony. Z wyszukiwarki tej dowiemy się jeszcze jednej rzeczy, chyba najważniejszej, dowiemy się czy numer bankowy, który mamy na fv zakupowej jest tożsamy z numerem rachunku bankowego, który nasz klient zgłosił do Urzędu Skarbowego.

Jeżeli numer rachunku bankowego będzie taki sam, to bez problemu możemy temu klientowi zapłacić za fv. A co jeżeli numer z fv nie zgadza się z numerem w rejestrach MF a my już zdążyliśmy zapłacić klientowi za fv? Wtedy mamy problem jednak jest z niego wyjście, musimy sami donieść na siebie do Urzędu Skarbowego tego kontrahenta, że zrobiliśmy przelew na zły nr. Mamy na to trzy dni od przelewu! Gdy złożymy takie oświadczenie, to fv tę będziemy mogli zaliczyć do kosztów. Jeżeli nie zrobimy tego, od 2020 r nie zaliczymy takiego wydatku do kosztów podatkowych

Kolejna nowość, która przysporzy księgowym, przedsiębiorcom dodatkowej pracy. A powinniśmy w tym czasie skupiać się na rozwoju biznesu!

Jeżeli interesują Cię profesjonalne usługi rachunkowe to zapraszamy do skorzystania z oferty biura rachunkowego – http://welten.pl/

Dywany jako dodatkowy element dekoracyjny w domu.

Previous article

Kawa prosto z Kamerunu od firmy Kahawa

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.